(8 428) 75 002 | ariogalosld@gmail.com | sitemap   sitemap

Trečiadienis, 24 kovo 2021 10:25

Patyriminis ugdymas ,,Nuo sėklos iki augalo"

                   

              Pavasaris – nuostabus metas pažinti gamtą, tyrinėti, atrasti. "Nykštukų", "Boružėlių" ir "Kačiukų" grupių vaikai jau vasario pabaigoje pradėjo vykdyti patyrimines veiklas. Ugdytiniai tyrinėjo pupelių, moliūgų, agurkų, žirnių, krapų, pipirnės sėklas, salotų ir svogūnų sodinukus ir kt.
Per veiklas buvo aiškinamasi, kokių sąlygų reikia, kad sėklos sudygtų (vandens, oro, šilumos, dirvos). Atlikdami ilgalaikius eksperimentus, vaikai stebėjo, kaip skirtingos sąlygos veikia įvairių sėklų dygimo procesą. Po stebėjimų atliko apibendrinimą ir suformulavo išvadas:

                     1) sėklos greičiausiai sudygsta šiltoje ir šviesioje patalpoje;
                     2) sėkloms reikalingas vanduo;
                     3) pipirnėms sudygti nereikia dirvožemio;
                     4) sėklos supūva, jei yra šalta ir tamsu.
                   Vaikai sužinojo, kad sėkla yra lyg įvairių vertingų medžiagų, kurių reikia naujam augalui augti, sandėlis, taip pat dar kartą pakartojo augalo sandarą ir ką veikia tam tikra augalo dalis. vaikai nusprendė visas įgytas žinias patikrinti, tad grupėse įsirengė „Daržą“. Sėjo sėklytes, sodino svogūnų sodinukus. Kiekvieną dieną vaikai stebėjo augaliukų keitimąsi, augimą, prižiūrėjo, kad netruktų drėgmės, aptarė, kad greičiausiai sudygo pipirinė, svogūnai išleido laiškus. Savo stebėjimus perteikė meninėje veikloje atlikdami kūrybinius darbus.

                   Patyriminis mokymasis leidžia įsisavinti žinias per tikrą gyvenimišką patirtį. Vaikai per veiklas įsitraukė į kūrybišką ir aktyvią veiklą, ieškojo atsakymų, patikrino informaciją per savo konkrečią patirtį. Veiklos skatino mąstyti, klausti ir ieškoti atsakymų, bendradarbiauti. Taip pat veiklose atsiskleidė vaikų gebėjimas valdyti emocijas, priimti sprendimus, spręsti problemas, ugdytiniai ugdėsi valią ir susikaupimą.

                   Organizatorės Vyr. ikimokyklinio ugdymo mokytoja I. Greičienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja D. Zaksienė, Vyr. ikimokyklinio ugdymo mokytoja E. Rimydienė.

 

 

Skaityti 29198 kartai Atnaujinta Pirmadienis, 12 balandžio 2021 10:11

Ariogalos lopšelis-darželis
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Smėlynų g. 7A, Ariogala, LT-60265, Raseinių r. sav.
Telefonas: (8 428) 75002
El. paštas:  ariogalosld@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 290082230